Ilegumova divadelní společnost

Jsme nezávislé loutkové divadlo pro děti i dospělé. 

Hrajeme venku i vevnitř, v nemocnicích, ve školách, školkách, na festivalech a všude jinde. Máme představení velká i malá, vhodná na ven i dovnitř. V každém představení využíváme jiný typ loutek (marionety, manekýny, muppety, maňásky a další) a máme k němu připravenou i výtvarnou dílnu pro malé i velké.

Na kontě máme řadu cen z loutkářských přehlídek a býváme k vidění na řadě festivalů (Theatrum Kuks, Loutkářská Chrudim, Praha žije hudbou, Kavárny naživo, aj.).

Neváhejte se nám ozvat, máte-li zájem o představení, rádi přijedeme i k Vám! Případně se na nás přijďte podívat (viz náš program)!

jakub.hojka@seznam.cz

+420 723 893 084

Jakub Hojka

Absolvent oboru Botanika cévnatých rostlin na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, kde v současnosti pokračuje v doktorském studiu.

Souběžně pracuje jako loutkoherec v Divadle Spejbla a Hurvínka v Praze. Vlastní autorské projekty realizuje zejména v nezávislém loutkovém divadle Ilegumova divadelní společnost, kde působí jako herec, režisér i výtvarník.

V rámci rezidence na festivalu Theatrum Kuks, připravil imerzivní inscenaci Alchymistická manufaktura.

V koprodukci s divadlem Soliteatr uvedl pražskou premiéru dramatu Hand to God, pro kterou vytvořil koutky a hlavně hrál hlavní dvojroli Jasona/Tyrona (režie Libor Ulovec).

Také působí v pražské Říši loutek. Ve spolupráci se spolkem Pomezí se věnuje experimentálnímu a imerzivnímu divadlu (inscenace Pomezí, Pozvání, Opisy, autorské představení Vylety).

Působí také jako dramatik a libretista na volné noze: Popelka (hudba J. Hlaváčová, premiéra 2018, LD Jiskra, ve vlastní režii), Otřást vesmírem (hudba Vojtěch Frank, premiéra 2021, DJKT Plzeň, režie Lumír Olšovský), Princezna na hrášku (hudba Vojtěch Frank, premiéra 2022, LD Jiskra, ve vlastní režii), aj.

Kontakt

Chcete abychom hráli i u Vás? Neváhejte se nám kdykoliv ozvat!

Ilegumova divadelní společnost

+420 723 893 084

jakub.hojka@seznam.cz

Fakturační údaje

Jakub Hojka

Měděnecká 114/32,

184 00 Praha 8

IČO: 01205510

č. účtu: 2774662920/5500