Ilegumova divadelní společnost

Jsme nezávislé loutkové divadlo pro děti i dospělé. 

Hrajeme venku i vevnitř, v nemocnicích, ve školách, školkách, na festivalech a všude jinde. Máme představení velká i malá, vhodná na ven i dovnitř. Hrajeme pro děti i pro seniory, prostě pro každého!

V každém představení využíváme jiný typ loutek (marionety, manekýny, muppety, maňásky a další) a máme k němu připravenou i výtvarnou dílnu pro malé i velké.

Na kontě máme řadu cen z loutkářských přehlídek a býváme k vidění na řadě festivalů (Theatrum Kuks, Loutkářská Chrudim, Praha žije hudbou, Kavárny naživo, aj.).

Neváhejte se nám ozvat, máte-li zájem o představení, rádi přijedeme i k Vám! Případně se na nás přijďte aspoň podívat!

jakub.hojka@seznam.cz

+420 723 893 084

Jakub Hojka

Je umělecký vedoucí IDS, je autorem a režisérem všech našich inscenací a pro některé vytvořil i vlastní výpravu.

V letech 2020-2023 byl v angažmá v Divadle Spejbla a Hurvínka v Praze, kde vodil řadu loutek včetně pana Spejbla, Máničky, Bábinky, nebo titulní roli pejska Žeryka v úspěšném "miminím" divadle Žeryčku, hop! V divadle nadále působí jako host a vede kurz loutkového divadla pro děti.

Hraje a režíruje i v jiných divadlech. Pro divadlo Říše loutek připravil inscenace Dášeňka a Vánoce s Ufounem a působí tam jako umělecký vedoucí. V divadle Jiskra hrají jeho Popelku a Princeznu na hrášku. Sokolské divadlo Nástup uvádí jeho hry Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Sokolské peklo a Vánoční sokol (za kterého dostal cenu za režii na Festivalu pražských loutkářů a který postoupil do hlavního programu Loutkářské Chrudimi). Pro divadlo Dokola chystá inscenaci Husiti! (premiéra duben 2024).

Jako herec spolupracuje s divadlem Toy Machine a dalšími. 

V pražské premiéře oceňované hry Hand to God! (koprodukce IDS a divadlo Soliteatr) hrál hlavní dvojroli Jasona/Tyrona a vytvořil loutky. Za roli obdržel hereckou cenu na festivalu Přemostění.

V rámci spolku Pomezí se věnuje imerzivnímu a experimentálnímu divadlu (inscenace Pomezí, Pozvání, Opisy, Musí se žít, autorské představení Výlety).

Jeho muzikál Otřást vesmírem (hudba Vojtěch Frank) byl oceněn v soutěži Intro, byl uveden v plzeňském divadle J. K. Tyla a je k vidění online na Dramoxu.

Druhým povoláním je biolog a učitel. Vystudoval botaniku na Přírodovědecké fakultě UK, kde dnes působí jako doktorand a učí nastupující generace vědců. Taky s velkou radostí učí budoucí kuchaře a číšníky biologii a chemii na SŠG U Krbu.

Kontakt

Chcete abychom hráli i u Vás? Neváhejte se nám kdykoliv ozvat!

Ilegumova divadelní společnost

+420 723 893 084

jakub.hojka@seznam.cz

Fakturační údaje

Jakub Hojka

Měděnecká 114/32,

184 00 Praha 8

IČO: 01205510

č. účtu: 2774662920/5500