Ilegumova divadelní společnost

Jsme nezávislé loutkové divadlo pro děti i dospělé. 

Hrajeme venku i vevnitř, v nemocnicích, ve školách, školkách, na festivalech a všude jinde. Máme představení velká i malá, vhodná na ven i dovnitř. V každém představení využíváme jiný typ loutek (marionety, manekýny, muppety, maňásky a další) a máme k němu připravenou i výtvarnou dílnu pro malé i velké.

Na kontě máme řadu cen z loutkářských přehlídek a býváme k vidění na řadě festivalů (Theatrum Kuks, Loutkářská Chrudim, Praha žije hudbou, Kavárny naživo, aj.).

Neváhejte se nám ozvat, máte-li zájem o představení, rádi přijedeme i k Vám! Případně se na nás přijďte podívat (viz náš program)!

jakub.hojka@seznam.cz

+420 723 893 084

Jakub Hojka

Vyšel z amatérského divadla, kam se dnes s velkou chutí vrací jako dramatik a režisér. 

Jako herec se věnuje řadě typů divadla od tradiční činohry (hrál například hlavní dvojroli Jasona/Tyrona v inscenaci Přísámbůh v divadle Kampa) a loutkohry (aktuálně je v angažmá v divadle Spejbla a Hurvínka), přes menší zájezdové loutkové divadelní formy, až po divadlo pro mimina (titulní role Žeryka v inscenaci Žeryčku, hop! u SH), divadlo pro jednoho diváka (autorská inscenace Výlety) a imerzivní a site-specific projekty (pravidelná spolupráce s Projektem Pomezí).

Založil a vede vlastní nezávislé divadlo Ilegumova divadelní společnost. Režíroval všechny jeho inscenace, pro některé z nich připravil i vlastní výpravu (včetně loutek).

Připravil vlastní imerzivní inscenaci Alchymistická manufaktura v rámci rezidenčního pobytu na festivalu Theatrum Kuks. Pro divadlo Spejbla a Hurvínka napsal dialogy a písničku pro pana Spejbla do interaktivní outdoorové inscenace Bábinka v ohrožení. 

V autorském tandemu s Vojtěchem Frankem (který píše hudbu) se věnuje tvorbě písňových textů a píše muzikály a divadelní hry do šuplíku.

Vedle toho vystudoval botaniku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, což pravidelně zohledňuje ve svých uměleckých projektech, zpívá, sbírá pokemonní kartičky a věnuje se pedagogické činnosti.

Kontakt

Chcete abychom hráli i u Vás? Neváhejte se nám kdykoliv ozvat!

Ilegumova divadelní společnost

Umělecký šéf: Jakub Hojka 

+420 723 893 084

jakub.hojka@seznam.cz

Fakturační údaje

Jakub Hojka

Měděnecká 114/32,

184 00 Praha 8

IČO: 01205510

č. účtu: 7280900207/5500