Ilegumova divadelní společnost

Jsme nezávislé loutkové divadlo pro děti i dospělé. 

Hrajeme venku i vevnitř, v nemocnicích, ve školách, školkách, na festivalech a všude jinde. Máme představení velká i malá, vhodná na ven i dovnitř. V každém představení využíváme jiný typ loutek (marionety, manekýny, muppety, maňásky a další) a máme k němu také připravenou i výtvarnou dílnu pro malé i velké.

Na kontě máme řadu cen z loutkářských přehlídek a býváme k vidění na řadě festivalů (Theatrum Kuks, Loutkářská Chrudim, Praha žije hudbou, kavárny naživo, aj.).

Neváhejte se nám ozvat, máte-li zájem o představení, rádi přijedeme i k Vám! Případně se na nás přijďte podívat (viz náš program)!

info@ilegum.cz

+420 723 893 084

Jakub Hojka

Zakladatel souboru, herec, loutkář a režisér.

V současné době se věnuje hlavně loutkovému divadlu. Je členem souboru divadla Spejbla a Hurvínka a taky působí v divadle Říše loutek.

V roce 2014 založil vlastní (nejen) loutkářský soubor Ilegumova divadelní společnost, pro který připravil řadu inscenací (některé včetně vlastní scénografie), za něž získal několik ocenění na loutkářských přehlídkách.

Také se věnuje imerzivnímu divadlu, zejména se souborem Pomezí (hrál v již neuváděných inscenace Opisy, Pozvání a také v dnes již kultovním Pomezí). Aktuálně pro Pomezí hraje vlastní autorské představení Výlety).

V roce 2018 připravil vlastní imerzivní inscenaci Alchymistická manufaktura v rámci rezidenčního pobytu na festivalu Theatrum Kuks.

Působí i jako dramatik - napsal několik divadelních her, které kromě jeho vlastního divadla uvádí i další činoherní i loutkářské soubory.

Vedle toho vystudoval botaniku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, což se snaží zohlednit ve svých divadelních projektech.

Kontakt

Chcete abychom hráli i u Vás? Neváhejte se nám kdykoliv ozvat!

Ilegumova divadelní společnost

Umělecký šéf: Jakub Hojka 

+420 723 893 084

info@ilegum.cz

Fakturační údaje

Jakub Hojka

Měděnecká 114/32,

184 00 Praha 8

IČO: 01205510

č. účtu: 7280900207/5500