Legrace na doma

Tady najdete materiály pro všemožné domácí tvoření a ukrácení nudy. Neváhejte je vytisknout, použít, přeposlat, jak budete potřebovat (nezapomeňte uvést zdroj). Příjemnou zábavu!

Zmrzlíkovo hudební okénko

Zde si můžete stáhnout noty k písničkám z některých našich představení. Můžete si je zazpívat, zahrát na klavír, nebo jak chcete. 


Ilegumův výtvarný koutek

V této sekci budou postupně přibývat omalovánky a tvořivé listy z našich oblíbených výtvarných dílniček. Neváhejte si je vytisknout a vybarvit!


Papírové loutky

Tyto loutky stačí vytisknout, vybarvit, vystřihnout, obě strany slepit a mezi ně vložit špejli. Můžete si tak postupně vyrobit celé vlastní divadlo!

Návod:

1) Vybarvi a vystřihni obě poloviny.

2) Obě poloviny namaž lepidlem.

3) Vlož mezi ně špejli a až potom slep obě poloviny dohromady.

4) Pochlub se svým výtvorem na našich sociálních sítích!


Loutky z roliček

Sice víme, že toaletní papír je v době karantény nedostatkové zboží, ale snad to neplatí také o roličkách od něho. Ty totiž můžete hravě přetvořit v loutku!

Návod:

1) Roličku obalte látkou, nebo krepovým papírem, nebo čímkoliv (viz ilustrační fotka).

2) Vystřihněte a vybarvěte si jednu z přiložených hlav a kolik chcete rukou, nohou, či dalších doplňků.

3) Všechno nalepte na ruličku.

4) Do ruličky vlepte špejli (doporučujeme vlepit tavící pistolí, nebo izolepou, nebo zkrátka něčím co fakt bude držet).

5) Hrajte loutkové divadlo.


Perníková chaloupka

Na přiloženém listu najdete všechno, co potřebujete k sehrání vlastní verze Perníkové chaloupky u vás v obýváku. Přikládáme i fotku z našeho představení, podle které jsme tvořivý list připravili. 


Omalovánky

Z aktuálních i již zderniérovaných představení. Stačí vytisknout a vybarvovat!

IDS Express

Vydejte se na cestu do krajin širé fantazie na palubě našeho vystřihovacího vlaku! Stačí vytisknout, vybarvit, vystřihnout a složit podle naznačených pokynů na listu.

Tyronova dílnička

Máme připravené i legrační vyrábění pro dospělé. Máte rádi Tyrona, naši ďábelskou loutku z představení Přisámbůh? Tak tady najdete několikadílný video návod na jeho výrobu!

Budete potřebovat: 

kus kartonu (cca 10 x 20 cm), kus látky na vnitřek pusy (cca 10 x 20 cm), ponožku (raději tlustší), niť, jehlu, nůžky, bavlnky na vlasy (klidně víc barev) a dva knoflíky na oči.


První díl

Druhý díl

Třetí díl