Pro seniory

Jako jedno z mála divadel se kromě hraní pro děti a veřejnost pravidelně věnujeme i hraní pro seniory. Vystupujeme v centrech následné péče, rezidencích pro seniory, domovech pro seniory, domovech se zvláštním režimem a dalších podobných zařízeních. Hrajeme často i pro diváky s Alzheimerovou chorobou.

V těchto představeních pracujeme s živou hudbou a písničkami, vybíráme témata, která jsou divákům blízká, snažíme se využívat i metody reminiscenční terapie (např. během představení Hezké věci vánoční využíváme starožitné loutky, staré formičky a další vánoční předměty, v představení Kabaret Nostalgia vzpomínáme na starou Prahu, staré tramvaje, filmové hvězdy, apod.).

Neváhejte se nám ozvat, pokud máte o takové představení zájem!Reference

"V Alzheimer Home Zátiší jsme opět přivítali Ilegumovu divadlení společnost. Tentokrát pro nás připravili představení "KABARET NOSTALGIA", společně jsme podnikli exkurzi do téměř zapomenutách dob. Do světa grotesky a operety. Všichni jsme odcházerli pozitivně naladěni. Divadelní společnosti velmi děkujeme za super výkon a budeme se těšit na další Vaše představení"

"Opět jsme přivítali Jakuba Hojku s hudebním doprovodem, tentokrát pro nás připravili pohádku "PTÁKA OHNIVÁKA" dle Erbenova textu. Prostě klasika. Hrálo se na housle a kalimbu. Celé divadélko bylo vyrobeno z papíru, bylo inspirativní na kretivní tvoření. Bylo to nádherně strávené dopoledne, všichni odcházeli s pohádkovou naládou. Opět super výkon, moc děkujeme."

Alzheimer Home Zátiší

"Včera na CNP za sneiory přijeli herci z Ilegumovy divadlení společnosti v čele s Jakubem Hojkou a sehráli představení Kabaret Nostalgia. Bylo to báječné, opravud moc pěkné představení, herci dokázali nastolit příjemnou atmosféru, zavzpomínali jsme si, nasmáli se, byli ohromeni tanečním vystoupeném a také jsme si všichni společně zazpívali některé písničky. Moc děkujeme všem zůčastněným a těšíme se opět na viděnou."

Dobrovolnické centrum FN v Motole

HEZKÉ VĚCI VÁNOČNÍ

Zasněžená a rozmazaná hudební vzpomínka.

Vzpomínáme na Vánoce, kdy jsme byli úplně malí a Ježíšek se před námi schovával do koupelny. Vzpomínáme na Vánoce, kdy jsme byli starší a už jsme trošku tušili, o čem všem to celé hemžení je. Taky na Vánoce, jaké bychom si přáli. A i na Ty Vánoce, které jsme nezažili, protože jsme ještě nebyli na světě. Protože to byly časy našich prababiček, časy kdy měl člověk čas se zastavit, časy kdy nebylo třeba drahých dárků, časy kdy se Hvězda rozsvítila nad Betlémem.

VÍCE INFORMACÍ ZDE.KABARET NOSTALGIA

Společně podnikneme exkurzi do skoro zapomenutách časů první republiky. Připomeneme si atmosféru, humor a hudbu časů, kdy se do společnosti nosily rukavičky. 

Budeme vzpomínat, ladit se a bavit se!


KAŠPÁREK A BABA JAGA

Pro seniory s oblibou hrajeme i naše pohádky. Připomenou si své mládí, dobu, kdy buď sami chodili do loutkového divadla, nebo kdy do loutkových divadel vodili svoje děti. 

Představení Kašpárek a Baba Jaga hrajeme trochu postaru, s výraznými marionety na drátě a s živou hudbou.

VÍCE INFORMACÍ ZDE.